Yazılım Notları
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır...

SQL Server Kategorisindeki Makaleler

Sıralama Kriteri :
56.866 kez okundu
29.11.2013 02:04:47
Primary Key (Birincil Anahtar)
Primary Key Nedir? Ne zaman kullanılır? Kaç farklı şekilde Primary Key Oluşturulabilir? Bir tabloda kaç tane PK Olabilir? Primary Key hakkında kapsamlı bir bilgi için lütfen yazının devamını okuyun.
Kolon Adını Bildiğiniz Bir Tabloyu Bulmak
Veritabanındaki bir kolon adını biliyorsunuz ya da tam olarak bilmeseniz de kolon adı hakkında bilgi sahibisiniz. Peki bu kolonun yüzlerce hatta binlerce tablosu olan bir veritabanında hangi tabloda ya da tablolarda olduğu nasıl bulunur.
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server.
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
Blog Sitesi Veritabanı Nasıl Hazırlanır-Full
SQL Server'da blog sitesi veritabanı nasıl hazırlanır. Bu veritabanını, istediğiniz her hangi bir konu için hazırlayacağınız herhangi bir blog için kullanabilirsiniz.
SQL Server ile Veri Tabanı Scripti Oluşturma
Sadece veritabanı şemasının oluşturulacağı bir Script oluşturmak için SQL Server Management Studio nasıl kullanılabilir. Lütfen yazının devamını okuyun.
Foreign Key Constraint'leri Geçici Olarak Disable / Enable Yapmak
Veritabanı tasarımının ilişkisel (Relational) yapılması, veri bütünlüğü açısından son derece önemlidir. Ancak, bazı durumlarda, ilişkisel veritabanındaki tablolardan bazılarında belirli kayıtların silinmesi ya da, o tablodaki verilerin truncate edilmesi gerekebilmektedir. Bu noktada, Foreign Key Constraint'ler engel teşkil etmektedir. Bu makalede, bu sorunun nasıl çözülebileceğini ele alacağız.
10.872 kez okundu
3.9.2012 16:05:53
Auto Increment Alanı Resetlemek
Bazı durumlarda, SQL Server veritabanı üzerinde oluşturmuş olduğumuz bir tablonun PK(Primary Key) alanının 1 den başlamasını ve ardışık bir şekilde artarak devam etmesini isteyebiliriz. Bunu bir defa yaptıktan sonra ise, çeşitli sebeplerden dolayı bu alan değeri artmaya devam eder ancak, ardışık olmayabilir... Böyle bir durumda yapılması gerekenler bu yazıda anlatılmıştır.
Kategori ve Albüm Bazında Foto Galeri Veri Tabanı (Video)
Kategori ve albüm bazında Foto Galeri Uygulaması Nasıl Geliştirilir? Veir tabanı tasarımını alattığımız videoyu izlemek için videomuzu izlemek için [Devamını Oku] ya tıklayın.
MS SQL Server 2008 - Dene Keşfet (Try it by Yourself)
Uygulama veritabanı olarak AdventureWorks2008 R2 kullanılmaktadır. Söz konusu veri tabanında şema yapıları mevcuttur. SQL öğrenmek için, gerçek ortamda SQL Sorgularınızı yazarak deneyip keşfedin.
SQL Server 2008 R2 Kurulumu Nasıl Yapılır?
SQL Server 2008 R2 Kurulumu nasıl yapılır? Kurulum sırasında yapılan konfigürasyon ayarları nelerdir? Parola ayarları nasıl yapılır? Karakter Set ayarları nasıl yapılır?

Banka Hesap Numaralarınızı, IBAN Numaralarınızı bir kere telefonunuza kaydedin. İhtiyaç duyduğunuzda elinizin altında olsun.

Banka Hesaplarım

En Güzel Sözler Uygulaması İçin


Ana Sayfa       Arama       Valid CSS!